Dyskusje na temat nieruchomości przy ul. Marszałkowskiej trwają już kilka lat.

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta Rzeszowa ponownie poruszony zostanie temat atrakcyjnie położonej działki i budynku przy ul. Marszałkowskiej w Rzeszowie.
Na tę działkę było już kilka pomysłów m.in. Rzeszowska Spółdzielnia Mieszkaniowa chciała budować blok obok obiektu po szkole specjalnej. Część radnych chciała, żeby miasto w tym miejscu wybudowało ogólnodostępny wielopoziomowy parking w stylu Park&Ride. Mieliby tu zostawiać samochody przyjezdni i przesiadać się w autobusy komunikacji miejskiej. Z kolei inna grupa radnych miała zamiar wykorzystać ten budynek na cele oświatowe.

Na dzień dzisiejszy miasto chce podarować budynek Uniwersytetowi Rzeszowskiemu, który chciałby przeznaczyć budynek na stworzenie Centrum Symulacji Medycznej dla kierunku lekarskiego. Przemawia za tym świetna lokalizacja bowiem w pobliżu znajduje się Szpital Chorób Płucnych, który w przyszłości ma zostać przekształcony w Uniwersytecki Szpital Kliniczny.

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta radni przegłosują projekt uchwały i dowiemy się co dalej z budynkiem.

Radni będą tez głosować nad innym projektem dotyczącym terenu po byłej szkole specjalnej. Znajduje się tam jeszcze jedna miejska niezabudowana działka, licząca niespełna pół ha. Tę działkę miasto chciałoby sprzedać w nieograniczonym przetargu.