200 kasków rowerowych zostanie rozdanych podczas finału akcji na rzecz bezpieczeństwa pt. „Nie kręcę bez kasku”. Akcję organizuje CH Plaza Rzeszów.

Akcja „Nie kręcę bez kasku” ma na celu propagowanie bezpieczeństwa podczas wakacyjnych wycieczek rowerowych. Głównym założeniem jest przekonanie rowerzystów, ale także rolkarzy do jazdy w kasku, który może uratować życie. Kampania „Nie kręcę bez kasku” rozpoczęła się jeszcze przed wakacjami. Wtedy CH Plaza Rzeszów ogłosiła konkurs na hasło promujące inicjatywę.

Wybrane zostały dwa hasła: „Nie kręcę bez kasku” autorstwa Marty Krygielewicz oraz „Niech kask będzie z Tobą” – Małgorzaty Janczak, które trafiły na billboardy wiszące w miejscach najczęściej odwiedzanych przez rzeszowskich rowerzystów i rolkarzy. Autorki najlepszych haseł promocyjnych w nagrodę otrzymały od CH Plaza Rzeszów zestawy ochraniaczy i kaski rowerowe.


Akcja „Nie kręcę bez kasku” podsumowana zostanie w najbliższą sobotę 20 lipca 2019 r. W godzinach od 14:00 do 18:00 CH Plaza Rzeszów rozdawać będzie kaski rowerowe. Wystarczy w tym dniu zrobić zakupy za minimum 50 zł i wziąć udział w zabawie pt. „wykręć energię”.

Zadaniem każdego uczestnika akcji będzie wykręcenie odpowiedniego poziomu energii na specjalnym rowerze. Do zdobycia są kaski rowerowe dla dzieci i dla dorosłych, a także światełka i odblaskowe gadżety.


Dodatkowo w czasie trwania #Kaskakcji w CH Plaza Rzeszów zorganizowane zostanie bezpłatne szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz konkursy z nagrodami. O godzinie 16 odbędzie się otwarty panel dyskusyjny pt. „bezpieczeństwo w sportach rekreacyjnych”.

Wezmą w nim udział specjaliści z zakresu neurochirurgii, fizjoterapii, przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, a także organizatorzy zawodów rowerowych. Również od godziny 16:00 z atrium rzeszowskiej Plazy audycję na żywo nadawać będzie Polskie Radio Rzeszów.


Finał akcji „Nie kręcę bez kasku” odbędzie się w najbliższą sobotę 20 lipca 2019 r. w atrium CH Plaza Rzeszów. Zapraszamy w godzinach od 14:00 do 18:00.