Kabaret Poważna Sprawa Powstał w Rzeszowie i tutaj ma swoją siedzibę. Wystawia scenki, skecze i piosenki wyłącznie własnego autorstwa. Zanim wejdą na stałe do repertuaru, korygowane są przez zespół podczas pierwszych prób.

Kabaret składa się z rzeszowskich pasjonatów aktorstwa, muzyków, tancerzy, a nawet trenera rozwoju osobistego oraz pedagoga. Prezentują scenki, skecze i piosenki wyłącznie własnego autorstwa. Założycielem i pomysłodawcą nazwy Kabaretu Poważna Sprawa jest Marek Gargas - muzyk kontraktowy, instruktor muzyczny i teatralny, współautor tekstów i również aktor.

Pozostali członkowie kabaretu to:

Waldemar Ruszel

Zawodowo zajmuje się prowadzeniem warsztatów dla osób nastawionych na rozwój osobisty, społeczny, oraz zawodowy w dziedzinie marketingu. Organizuję treningi rozwoju osobistego - jak poznać siebie i odkryć swój potencjał. Organizując szkolenia, udziela się jako trener, co związane jest w dużej mierze z pracą na scenie, poprzez prowadzone wykłady - trening psychospołeczny, osobowościowy i zawodowy. Prowadzi również warsztaty teatralne. Pracował jako aktor w teatrze dla dzieci Fiku Miku - w okresie 5 miesięcy, a obecnie pracuję jako aktor w Kabarecie Poważna Sprawa.

Kabaret Poważna Sprawa


Henryk Jabłoński

Przygodę z teatrem i sceną zaczął w szkole podstawowej; głównie były to akademie szkolne. W szkole średniej grał w teatrze amatorskim w MDK-u w Łańcucie, z którym wystąpił nawet w Teatrze Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. W ośrodku kultury w rodzinnej Krzemienicy, od wielu lat udziela się w zespołach teatralnych.

Wcześniej uczestniczył również w spektaklach jasełkowych i misteriach. W szkole pożarniczej w Krakowie do której uczęszczał, śpiewał w zespole muzycznym i występował w zespole kabaretowym. Tam też, na studenckim przeglądzie kabaretów ich zespół zajął II miejsce. Był członkiem Ludowego Zespołu Tanecznego "Wesele Krzemienickie", z którym zajmował czołowe miejsca na przeglądach w województwie i Polsce.

Przez 10 lat śpiewał w chórze. Obecnie, od niespełna roku udziela się w Kabarecie Poważna Sprawa, jest współautorem tekstów i aktorem skeczy.

Aleksandra Bakun

Studentka Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jest absolwentką szkoły muzycznej I stopnia w klasie fortepianu, oraz dwóch lat II stopnia w Zespole Szkół Muzycznych nr 2 im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie.

W szkole podstawowej uczestniczyła w przedstawieniach teatralnych, śpiewała w chórze i działała w kołach plastycznym i tanecznym, a w gimnazjum i liceum działała w kole teatralnym, w chórze i w kołach językowych. Wyjeżdżała także na wakacyjne obozy filmowo-fotograficzne organizowane przez szkołę językową Yes Rzeszów. 

 

Leszek Smyrski

W Kabarecie działa jako aktor, ale także pisze wiersze, piosenki i opowiadania. Ma znaczący dorobek publicystyczny jako autor artykułów prasowych z dziedziny socjologii na blogach: "Nasze Blogi", "Niepoprawni", "Salon24", "MPolska", "Neon24", "Pikio.pl", gościnnie na blogu "Kontrowersje net" Te publikacje uzyskały dotąd ponad 600 tysięcy unikalnych wyświetleń. Udziela się także w poważnej pracy społecznej, pisząc posty promujące trzeźwość na portalu Monar.net.pl. Uprawia chińską gimnastykę medytacyjną Tai Chi.

 

Ewa Drabicka

wykształcenie pedagogiczne, w szkole realizowała z dziećmi i młodzieżą inscenizacje z okazji imprez szkolnych i patriotycznych. Od roku związana z kabaretem "Poważna sprawa".

Obecnie wzięła udział w ciekawym projekcie, realizowanym przez Agencję Reklamową Bogaczewicz, serialu "Dramaty nie z tej ziemi". Jest to rola Pauliny Wiśniewskiej, głównej bohaterki pilotażowego odcinka pt."Siostrzeniec z Irlandii".

 

Michał Wojtaszek 

Aktor występujący w zespole Kabaretu Poważna Sprawa. Na co dzień jest studentem Uniwersytetu Rzeszowskiego. W radiu Feniks.fm prowadzi audycje "Za 5 bitów" i "Pierwszy gwizdek", redaguje posty promujące polski i czasami zagraniczny hip-hop. Prowadzi także audycje sportowe. Nagrywa wywiady radiowe, m.in. z raperami: Arabem, Detoxem, Te-Trisem i Paluchem. Jest również autorem felietonów i rankingów serwisu "Kierunek Rap". Działa także w Kole Naukowym Historyków Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Aneta Czekaj

Na co dzień studentka Politechniki Rzeszowskiej, w kabarecie prezentuje program taneczny. Przygodę taneczną rozpoczęła w wieku 8 lat w szkolnym zespole tanecznym prezentującym styl showdance. Następnie przez dwa lata uczyła się tańca towarzyskiego. Obecnie, od 5 lat tańczy w Zespole Tańca Współczesnego SHOW DANCE w Straszydlu.

Brała udział w licznych warsztatach tanecznych gdzie zwiększała umiejętności w zakresie tańca jazzowego, tańca współczesnego,  modern, embodiment oraz tańca klasycznego. Występowała jako tancerka na różnych pokazach rewiowych.

Specjalnie dla nas wcale nie na poważnie, w najbliższy piątek, 20.04.br wystąpi z dużą dawką humoru Kabaret Poważna Sprawa!
Wstęp jak również kawa/herbata jak zawsze za jeden uśmiech :)
Od 18:30 zapraszamy na kawę i herbatę.

Miejsce: ul.Jagiellońska 24 SLOT Rzeszów 
Start : godz.19.00