| Źródło: pobitno.pl
Pamiętajcie o zmianie organizacji ruchu w najbliższych dniach.Podajemy szczegóły.
W najbliższych dniach wzmoże się ruch w okolicach osiedli Pobitno i Wilkowyja.Tam położone są dwa największe rzeszowskie cmentarze. Będą odwiedzane przez bliskich dlatego podajemy kilka ważnych informacji:
1. Zmiany w organizacji ruchu w 1 listopada:
- Zamknięty zostanie przejazd pomiędzy ulicami Morgową a Konfederatów Barskich. W te ulice nie będzie też można skręcić w lewo z al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego.
- Zamknięty zostanie wjazd w ul. Kujawską od ul. Lwowskiej.
- Na ulicach Cienistej, Bałtyckiej i Morgowej (na odcinku pomiędzy tymi ulicami) zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy (patrz zielone strzałki). Nie będzie można skręcić w ulicę Cienistą od ulicy Lwowskiej. Dojazd do cmentarza będzie możliwy poprzez ulice Bałtycką i Morgową.
2. Parkingi
Przy obydwu cmentarzach znajdują się parkingi:
- Na ulicy Cienistej przy głównej bramie cmentarza Wilkowyja.
- Na ulicy Kurpiowskiej, przy skrzyżowaniu z ulicą Morgową.
- Na ulicy Polnej - przy bocznej bramie cmentarza Wilkowyja. Dojazd ulicą Morgową. Ten parking jest bardzo mały i częściowo zajęty przy handlujących zniczami.
- Na ulicy Żołnierzy I AWP - przy bocznej bramie cmentarza komunalnego Pobitno.
- Na ulicy Lwowskiej - przy Kościele św. Józefa Sebastiana Pelczara.
- Na ulicy Lwowskiej - przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2.
- Na ulicy Lwowskiej - przy rondzie Pobitno, w pobliżu firmy BezPol.
- Parking przy Szpitalu Wojewódzkim nr 2.
3. Autobusy
1. W dniach 29 - 31 października br. uruchomione zostają dodatkowe kursy linii 15, w godz. ok. 10.30 – ok. 17.30 co ok. 20 min.
2. 1 listopada uruchomione zostaną linie specjalne: A, B, C, D, F, G, H, K, M, S kursujące do rzeszowskich cmentarzy. Linie A, B, C, D, F, G, H, M i S – kursować będą co ok. 20 min. K – kursować będą co ok. 45 min.
3. Przystanki, na których będą zatrzymywać się autobusy linii specjalnych oznaczone będą tabliczką: „Linia specjalna – znicz”.
4. W dniu 1 listopada br. w związku z zamknięciem ruchu na ul. Konfederatów Barskich, dla autobusów linii nr 1 i 11 ustanowione będą dwa przystanki przy Al. Żołnierzy I Armii WP. w kierunku Załęża (na odcinku od skrzyż. z ul. Morgową do skrzyż. z ul. Solidarności).
5. Na liniach specjalnych obowiązują ceny biletów jak dla pozostałych linii miejskich, zachowują ważność wszystkie bilety okresowe (miesięczne sieciowe, trasowane, liniowe, pięciodniowe i semestralne) jak również uprawnienia do bezpłatnych i ulgowych przejazdów.
Trasy i godziny kursowania poszczególnych linii:
A: Matuszczaka pętla (9.00 - 16.50) - cmentarz Wilkowyja (9.25 – 17.15) z przystankami przy Podkarpacka Politechnika, Dąbrowskiego, Wydział Muzyki, Dąbrowskiego pawilony, Cieplińskiego, Piłsudskiego UW, Plac Wolności, Lwowska cmentarz,
B: Hetmańska-stadion (9.10 – 17.00) - cmentarz Wilkowyja (9.32 – 17.02) z przystankami przy Hetmańska ZS Mech, Hetmańska przychodnia, Cieplińskiego, Piłsudskiego UW, Plac Wolności, Lwowska cmentarz,
C: Mikołajczyka pętla (9.05 – 16.55) - cmentarz Wilkowyja (9.30 – 17.20) z przystankami przy Ofiar Katynia kładka, Wyzwolenia/ Ofiar Katynia, Wyzwolenia kościół, Okulickiego osiedle, Krakowska/Sportowa, Piłsudskiego UW, Plac Wolności, Lwowska cmentarz,
D: Obr. Poczty Gdańskiej pętla (8.55 – 17.05) - cmentarz Wilkowyja (9.21 – 17.11) z przystankami przy Obrońców Poczty Gdańskiej, Wyzwolenia/Ofiar Katynia, Wyzwolenia kościół, Lubelska lecznica, Marszałkowska osiedle, Piłsudskiego UW, Plac Wolności, Lwowska cmentarz,
F: Wita Stwosza/Langiewicza (9.00 – 16.50) - cmentarz Wilkowyja (9.27 – 17.17) z przystankami przy W. Stwosza kościół, Wyspiańskiego, Witosa lodowisko, Witosa Jedn. Wojskowa, Krakowska/Sportowa, Piłsudskiego UW, Plac Wolności, Lwowska cmentarz,
G: Kard. K Wojtyły (9.05 – 17.15) - cmentarz Wilkowyja (9.34 – 17.04) z przystankami przy Kard. K. Wojtyły kościół, Miła Dom Kultury, Miła/Strażacka, Strażacka, Robotnicza cmentarz, Łukasiewicza pętla, Łukasiewicza/Krokusowa, Sikorskiego Katedra, Rejtana/Paderewskiego, Rejtana cmentarz, Lwowska cmentarz,
H: Bł. Karoliny (9.10 – 17.00) - cmentarz Wilkowyja (9.36 – 17.06) z przystankami przy Bł. Karoliny/Sanocka, Bł. Karoliny/Strzyżowska, Witosa lodowisko, Witosa Jedn. Wojskowa, Krakowska/Sportowa, Piłsudskiego UW, Plac Wolności, Lwowska cmentarz,
K: Poselska pętla (9.30 – 17.00) - Malawa OSP (9.30 – 17.00)
Rozpoczęcie kursu:
Powst. Warszawy Dom Studenta do Malawy – godz. 9.00
Rejtana Nowe Miasto do Poselskiej – godz. 9.00
z przystankami przy Budziwojska kapliczka, Jana Pawła II/Budziwojska, Jana Pawła II/Zakątkowa, Jana Pawła II OSP, Kwiatkowskiego hotel, Kwiatkowskiego/Jachowicza, Kwiatkowskiego/Koło, Kwiatkowskiego 05, Kwiatkowskiego/Strażacka, Kwiatkowskiego Dom Studenta, Powst. Warszawy Dom Studenta, Powst. Warszawy/Graniczna, Rejtana/Paderewskiego, Paderewskiego kościół, Słocińska cmentarz, Słocińska/Pileckich, Słocińska 10, Malawa skrzyżowanie, Malawa OSP
M: mjr. Kopisto Uniwersytet (9.00 – 16.50) - cmentarz Wilkowyja (9.24 – 17.14) z przystankami przy Podwisłocze U. Skarbowy, Powst. Warszawy Dom Studenta, Powst. Warszawy/Graniczna, Rejtana/Paderewskiego, Rejtana cmentarz, Lwowska cmentarz,
S: Krakowska/Ceramiczna (9.00 - 17.10) - cmentarz Wilkowyja (9.26 – 17.16) z przystankami przy Krakowska cmentarz, Krakowska/Mielecka, Krakowska galeria, Krakowska szpital, Krakowska/Sportowa, Piłsudskiego UW, Plac Wolności, Lwowska cmentarz,
ZTM zaprasza podróżnych do wcześniejszego zakupu biletów.
Punkty Obsługi Podróżnego:
- ul. Lisa Kuli 20, ul. Grottgera 22, ul. Targowa 1 - czynne: pon. – pt. 6:30 – 20:00, sobota – 7:00 – 14:00, 31 października czynne 7:00 – 14:30,
- Galeria Nowy Świat, ul. Krakowska 20, C.H. Plaza Rzeszów, al. Rejtana 65 - czynne pon. – sobota 10:00 - 17:30, w niedziele i święta nieczynne, 31 października nieczynne.
Napisz komentarz
Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj