W niedzielę, 8 kwietnia br. 11. Półmaraton Rzeszowski zainauguruje w stolicy Podkarpacia nowy sezon biegowy. Start i meta będą się znajdować na al. Kopisto obok Millenium Hall. Trasa będzie prowadziła ulicami centrum Rzeszowa oraz przez malownicze tereny wzdłuż Wisłoka.

Biegł główny wystartuje o godz. 10, zapisy na bieg będą prowadzone do 1 kwietnia a limit zawodników wynosi 1600.

Równolegle z półmaratonem odbędzie się 4. PKO Rzeszowska Sztafeta Półmaratońska, w której trasa półmaratonu zostanie podzielona na 4 odcinki (5 km, 5 km, 6 km, 5 km). Limit na ten bieg wynosi 80 zespołów po 4 osoby każdy.


Trasa 11. PKO Pólmaratonu Rzeszowskiego
Podczas 11. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego organizatorzy zapraszają również do przyłączenia się do akcji charytatywnej na rzecz Zuzi i Michała.

Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Zuzi i Michała” i dotrzeć z nią do mety.

7-letnia Zuzia urodziła się m.in. z przepukliną oponowo-rdzeniową. Dziewczynka potrzebuje specjalnych ortez, na które zbierane są środki. Zuzia jest podopieczną Fundacji Słoneczko.

17-letni Michał choruje na nowotwór mózgu. W wyniku operacji powstały powikłania wymagające stałej rehabilitacji. Michał jest podopiecznym Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”.