Andrzej Bielak Grał w takich klubach jak : Włókniarz Białystok, Jagiellonia Białystok, Resovia Rzeszów, Vasteras SK ( Szwecja), IFK Vasteras ( Szwecja). Przygodę z rzeszowskim klubem rozpoczął w 1978 roku, pierwszego października.

 ,,Andy"-to jego pseudonim- był wychowankiem klubu Włókniarz Białystok. Grał jako napastnik lub pomocnik (prawy, środkowy). Był piłkarzem walecznym, bardzo dobrze strzelał z dystansu, obunożny.
Jako junior został przydzielony do kadry pierwszego zespołu grającego w II lidze. Było to w sezonie 1973/1974.
Rok później debiutował w dorosłej piłce po spadku zespołu do III ligi. Kiedy trafił do Jagiellonii szybko stał się graczem podstawowym. Grając przez dwa sezony w barwach Jagiellonii wystąpił w 48 drugoligowych spotkaniach, zdobywając 7 bramek. Jego talent rozwijał się dlatego po pierwszy spadku ,,żółto-czerwonych" z II ligi zmienił barwy i trafił do Resovii Rzeszów.
Był najlepszym strzelcem swojego zespołu w sezonie !979/1980, reprezentował Resovię  przez trzy sezony w latach !978/1980.
Rok później opuścił Polskę i wyjechał do Szwecji, gdzie grał w dwóch klubach : Vasteras SK i IFK Vasteras. Przez 8 lat bronił ich barw występując przeważnie w II lidze szwedzkiej.
Karierę piłkarska zakończył zima 1988 roku i postanowił szkolić młodzież w Vasteras SK. W 1990 roku prowadzony przez Adama Bielaka zespół wywalczył 3 miejsce w mistrzostwach juniorów Szwecji. Po sześciu latach zakończył szkolenie. Od 1997 roku gra amatorsko w zespole VSK Vets, który skupia byłych zawodników Vasteras SK.