Zespół Kings of Leon podczas tegorocznej trasy koncertowej zawita do Polski. Swój koncert zagrają 24 czerwca na Stadionie Wrocław. Bilety do ogólnej sprzedaży trafiły już 12 lutego. Wydarzenie zorganizuje agencja Prestige MJM.

  Kings of Leon to amerykański zespół rockowy, założony przez trzech braci i ich kuzyna Followill w 1999 roku. Nazwa zespołu wywodzi się od imion ojca i dziadka braci – obaj mieli na imię Leon. Grają w składzie: Caleb (gitara i wokal), Nathan (perkusja), Jared (gitara basowa) i Matthew (gitara). 

   Kapela zadebiutowała w 2003 roku płytą „Holy Holy Roller Novocaine”, a w ślad za tym na rynku ukazał się debiutancki album „Youth & Young Manhood”. Dzięki popularnemu singlowi „Molly's Chambers” zespół został zauważony w Wielkiej Brytanii. Jednak to ich drugi krążek „Aha Shake Heartbreak” z 2004 roku sprawił, że grupa stała się europejską gwiazdą, a trzy piosenki podbiły listy przebojów w Wielkiej Brytanii. Album ukazał się w lutym 2005 roku, po czym Kings of Leon wyruszyli na tournée po kraju wraz z U2.

  Dopiero czwarta płyta – „Only By The Night” z 2008 roku sprawiła, że zespół osiągnął w Europie, a zwłaszcza na Wyspach Brytyjskich, ogromną popularność. Stacje radiowe wciąż grały „Use Somebody” i „Sex on Fire”, które do dzisiaj są wizytówką zespołu.
Ostre, melodyjne kawałki zdobyły trzy statuetki Grammy, a cały krążek znalazł się
w pierwszej dwudziestce najlepiej sprzedających się albumów XXI wieku na Wyspach Brytyjskich Zyskał też status platyny w ośmiu krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych. Ten sukces pozwolił na intensywne trasy koncertowe w 2008 i 2009 roku. 

  Następna płyta „Come Around Sundown” wydana została w październiku 2010 roku, a nagranie „Radioactive” pochodzące z tego albumu okazało się kolejnym światowym hitem. Osiągnęło pierwsze miejsce list przebojów w piętnastu krajach m.in. USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii.

 Krążek został nominowany do nagrody Grammy w kategorii najlepszy album rockowy roku. Po przerwie zespół powrócił do studia nagrań w 2013 roku, wypuszczając szóstą płytę „Mechanical Bull”. Wydawnictwo
osiągnęło drugie miejsce na liście Billboard 200 i zdobyło nominację do nagrody Grammy za najlepszy album rockowy.

  Po zakończeniu trasy promującej najnowszy album, zespół  od razu wszedł do studia, aby nagrać kolejny materiał. Siódmy i jak dotąd ostatni album zespołu „WALLS”
wydany został w październiku 2016 roku. Zajął pierwsze miejsce w zestawieniu w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Nowej Zelandii, Irlandii i Austrii. Znalazł się też w pierwszej trójce w ponad 10 krajach- utwór „Waste a Moment” stał się światowym hitem.  

  Kings of Leon pojawili się w ostatnim czasie jako headlinerzy największych festiwali na całym świecie m.in.: Lollapaloza w Brazylii, Chile i Niemczech, Rock Wercher, Benicassim oraz Pal Norte w Meksyku z rekordową frekwencją 105 tysięcy fanów. Zespół był również główną gwiazdą festiwalu Reading & Leeds w Wielkiej Brytanii. Formacja występowała również na festiwalach w Glastonbury, Coachella, Lollapaloza Chicago & Rosklide.

 

- Cieszymy się, że to właśnie Wrocław pojawi się na mapie trasy koncertowej tak wyjątkowych artystów. Ta śmiała mieszanka rockowych brzmień z pewnością przyciągnie fanów z całej Polski. Koncert Kings of Leon będzie jednym z największych muzycznych wydarzeń w historii naszego miasta. Lato we Wrocławiu rozpoczniemy w tym roku wyjątkowym koncertem! Serdecznie zapraszamy - podkreśla Krzysztof Maj, dyrektor generalny Strefy Kultury Wrocław.

 

Polski koncert wielokrotnych zwycięzców nagrody Grammy będzie kompilacją utworów ze wszystkich siedmiu albumów studyjnych.

-  Stadion Wrocław będzie po raz drugi areną koncertową, na której zorganizujemy wielkie wydarzenie. Po festiwalu Music Power Explosion w klimatach EDM w 2018 roku, teraz odbędzie się koncert dla miłośników dobrego, rockowego grania. Kings of Leon jest doskonale znany polskim fanom, ponieważ w poprzednich latach formacja gościła na koncertach w naszym kraju za każdym razem gromadząc komplety publiczności. To idealna propozycja dla fanów dobrej muzyki – mówi Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM, która zorganizuje koncert Kings of Leon w Polsce.


Wydarzenie odbędzie się 24 czerwca na Stadionie Wrocław. Bilety są dostępne od 12 lutego, kupić je można za pośrednictwem www.prestigemjm.com.