Podczas wakacji z Rzeszowa kursuje turystyczny pociąg do Sandomierza. Osoby, które zdecydują się na skorzystanie z takiego przejazdu, mogą liczyć na dodatkowe atrakcje.

Turyści z Rzeszowa, którzy w weekend zdecydują się odwiedzić Stare Miasto i wysiądą z wakacyjnego pociągu na dworcu PKP w Sandomierzu mogą liczyć na bezpłatny przejazd.

Podczas podróży w pociągach wyświetlane będą spoty reklamowe poświęcone Sandomierzowi, pasażerowie otrzymają także informacje o mijanych miejscowościach i mieście, celu podróży. 

Pomyślano o osobach starszych oraz mających problemy zdrowotne, meleksy w stylu retro zapewnią im komfortowe warunki zwiedzania bez wysiłku fizycznego.

Warto też wiedzieć, że autobusy zawiozą przybyłych turystów do Bramy Opatowskiej, gdzie po okazaniu biletu kolejowego będą mogli za symboliczną złotówkę wejść na najwyższy punkt widokowy w mieście.

Połączenia będą realizowane w okresie od 1 lipca do 27 sierpnia w soboty i niedzielę.  Pociąg turystyczny do Sandomierza wyjeżdża z Rzeszowa o godz.7.18 a na miejscu jest o godz.9.00. Odjazd z Sandomierza o godz. 16.53 i przyjazd do Rzeszowa o godz.18.34.

Cena biletu wynosi 11,80 zł.

Organizatorem połączeń jest Podkarpacki Urząd Marszałkowski.